Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
Letní kino Krásná - Dolní Krásná
21
22 23 24 25 26 27
Letní kino Krásná - Mohelnice
Myslivecký den na Krásné
28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Kultura > Ostatní aktuality > Virtuální univerzita třetího věku v Paskově

Virtuální univerzita třetího věku v PaskověDatum konání:
5.10.2021
Datum ukončení:
30.6.2022

Město Paskov se rozhodlo v letošním roce zřídit ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze, její Provozně ekonomickou fakultou tzv. konzultační středisko pro pořádání přednášek Virtuální univerzity třetího věku (VU3V). Jde o aktivitu pro seniory, kteří dosáhli důchodového věku, popř. kteří jsou invalidními důchodci. V Paskově je o tuto aktivitu dostatečný zájem. Nicméně přesto se Město Paskov – v mezích kapacitních možností – nebrání účasti i zájemců z jeho blízkého okolí, pokud jde občany obcí z regionu Slezská brána.

O co vlastně ve zkratce půjde?

Účastníci (studenti) se budou scházet 6x během jednoho semestru ve školící místnosti. Tou bude společenská místnost v budově č. p. 156 v areálu paskovského zámku (jde o nově zrekonstruovanou budovu s malometrážními byty). Při každé schůzce jim bude promítnut vzdělávací film k tématu, které bylo pro semestr zvoleno.  Tímto tématem je pro zimní semestr školního roku 2021/2022 téma „Etika jako východisko krize společnosti“. K filmu (pro každou schůzku bude film jiný) poté proběhne pod vedením koordinátora (přesněji tzv. tutora) diskuse a společné vyplnění testu. Tento test v pozměněné podobě pak musí ještě absolvovat každý sám i doma. Na konci semestru je nutno absolvovat ještě jeden rozsáhlejší závěrečný test. Při úspěšném absolvování celého semestru dostane student osvědčení. Když bude takto za 3 roky absolvovat šest semestrů, bude pozván ke slavnostní promoci.

Během školního roku probíhají dva semestry. Jsou přitom příznivě načasovány. Zimní semestr probíhá až od počátku října do Vánoc a letní od počátku roku do konce dubna. Hlavní část jara a celé léto tak není studiem zatíženo.  Bližší informace jsou také na webových stránkách e-senior.

Za účast v jednom semestru platí student poplatek 300,- Kč.

Předpokládá se, že v Paskově proběhne první přednáška v úterý 5. října v dopoledních hodinách. Další pak budou probíhat s odstupem 14 dnů, opět v úterky dopoledne.

Co učinit, pokud máte o účast ve VU3V zájem?

Pokud jste v důchodovém věku nebo pobíráte invalidní důchod a máte o účast ve VU3V zájem nebo máte zájem o upřesňující informace, obraťte se na koordinátora přípravy Ing. Lyska na e-mail mirek.lysek@tiscali.cz nebo zavolejte na 602 883 789 a to nejpozději do 30. září 2021. Při zájmu překračujícím kapacitu budou upřednostnění ti zájemci, kteří o účast projeví zájem dříve.