17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty MSK > Projektový manažer XII a poradenství v regionu Slezská brána 2019 > Lehkoatletické závody žáků 2. stupně ve šk. roce 2018/2019 - Frýdek-Místek

Lehkoatletické závody žáků 2. stupně ve šk. roce 2018/2019 - Frýdek-Místek

Letošní 11. ročník atletických závodů pro žáky 2. stupně základních škol z regionu Slezská brána se konal 24. května a již druhým rokem proběhl na stadionu TJ Slezan Frýdek- Místek. Kolektiv atletů z TJ Slezan se tak stal opět spolu se ZŠ Vratimov - Datyňská a dobrovolným svazkem obcí Region Slezská brána spoluorganizátorem této akce.

Umělohmotná dráha a zázemí tohoto areálu na jedné straně zvýšily sportovní úroveň závodů, na druhou stranu zde chyběli fanoušci z řad současných i bývalých žáků a rodičů, kteří dávali závodům při pořádání v dřívějších ročnících na stadionu ve Vratimově ten správný náboj.

Kromě pořadatelské školy, tj. ZŠ Vratimov – Datyňská, se závodů zúčastnilo všech dalších šest škol, které mají v regionu Slezská brána 2. stupeň vyučování. Konkrétně šlo o ZŠ Paskov, ZŠ Sedliště, ZŠ Šenov, ZŠ Vratimov - Masarykovo náměstí, ZŠ Raškovice a ZŠ Morávka. Děti 6. - 9. ročníků závodily celkem v pěti disciplínách: běhu na 60/100m, běhu na 800m/1500m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a štafetě na 4x400m. Umístění bylo ohodnoceno od 7 do 0 bodů.

Závody zahájil předseda svazků obcí Region Slezská brána a zároveň starosta Paskova p. Petr Baďura a po něm krátce promluvily také starostka obce Morávka Mgr. Gabriela Daňková a ředitelka ZŠ Datyňská Mgr. Darja Kuchařová. Hlavní rozhodčí závodů p. Josef Nejezchleba z TJ Slezan F-M na závěr zahájení seznámil všechny závodníky s organizačními podmínkami vlastního průběhu.

Největším favoritem byla podobně jako v minulých letech opět ZŠ Šenov. Po dvou běžeckých disciplínách s ní ale držela zdárně krok ZŠ Vratimov - Datyňská. Zlom nastal po hodu kriketovým míčkem a štafetách, ve kterých už šenovští atleti dominovali a nenechali si vzít třetí vítězství v řadě za sebou. S výsledkem 201 bodů právem získali vítězný pohár. Na 2. místě skončila ZŠ Vratimov - Datyňská (174 b). Oproti loňskému 5. místu si velmi polepšila ZŠ Raškovice (155 b), která skončila na 3. místě. 4. místo patřilo ZŠ Paskov (136 b). Příliš se nedařilo atletům ze ZŠ TGM Vratimov, kteří skončili na 5. místě (114 b). Šesté místo obsadila ZŠ Sedliště (50 b) a na sedmém místě se umístila ZŠ Morávka (38 b).

Vyhlášení výsledků uváděl hlavní rozhodčí a vedoucí organizačního týmu z TJ Slezan p. Josef Nejezchleba. Vlastního předávání medailí úspěšným žákům se ujali: místostarosta Vratimova Bc. David Böhm a starostka Morávky Mgr. Gabriela Daňková.

Během závodů byly vidět výborné atletické výkony, děti si sahaly na dno svých fyzických i psychických sil. Odměnou jim byl kromě medaile jistě také pocit, že překonaly samy sebe, což je nejen ve sportu, ale i v životě určitě důležité.

Atletických závodů se účastnilo okolo 280 žáků a staly se tak spolu s lehkoatletickými závody pro 1. stupeň již tradičním a nejpočetněji obsazeným vyvrcholením celého cyklu školního roku sportovních soutěží, které jsou pořádány pro základní školy v regionu Slezská brána

Detailní výsledky, zpracované TJ Slezan Frýdek-Místek a propozice zpracované ZŠ Vratimov – Datyňská jsou uvedeny v přílohách tohoto článku.

Fotodokumentace

Ze závodů je také zpracována video dokumentace, která je umístěná na webu společnosti CRTV, v sekci věnované Slezské bráně.