30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty MSK > Projektový manažer XIII a poradenství v regionu Slezská brána 2020 > O šachové krále a královnu Slezské brány

O šachové krále a královnu Slezské brány

Dne 24. ledna 2020 se v Žabni uskutečnil již tradiční šachový turnaj O šachového krále a královnu Regionu Slezská brána. Hráče na úvod přivítali předseda Regionu Slezská brána Petr Baďura spolu se starostou Obce Žabeň Mgr. Davidem Hejnešem. Tentokrát bylo konání z organizačních důvodů přesunuto z prostor ZŠ Žabeň do místního kulturního domu. Turnaje se zúčastnilo 53 hráčů, které vyslalo 11 škol (z celkových 13 škol) regionu Slezská brána. Turnaj se hrál na 7 kol podle tzv. švýcarského herního systému.

V soutěži družstev vybojovala první místo ZŠ Šenov, na druhém místě se umístila ZŠ Sedliště a třetí místo obsadilo družstvo ZŠ Vratimov - Masarykovo náměstí.

V kategorii mladších žáků získala první místo Viktorie Buchtová ze ZŠ Václavovice, která byla i nelepší dívkou celého turnaje. V kategorii starších žáků vyhrál a celkovým vítězem se stal Bartoloměj Buchta ze ZŠ Šenov. Výsledky i seznam zúčastněných hráčů jsou v přiložených tabulkách.

Nejlepší jednotlivci i družstva byli odměněni medailemi a poháry.

Šachový turnaj se uskutečnil ve spolupráci dobrovolného svazku obcí Region Slezská brána, Obce Žabeň a MŠ a ZŠ Žabeň. Zvláštní poděkování si zaslouží za bezproblémový průběh Antonín Surma hlavní rozhodčí turnaje.