12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty MSK > Projektový manažér XV a poradenství v regionu Slezská brána 2022 > Atletické závody Regionu Slezská brána II. stupeň

Atletické závody Regionu Slezská brána II. stupeň

Datum konání:
2.6.2022

Letošní 12. ročník atletických závodů pro žáky 2. stupně z regionu Slezská brána se konal 2. června a po dvouleté pauze proběhl opět na stadionu TJ Slezan Frýdek-Místek. Kolektiv atletů z TJ Slezan se tak stal opět spolu se ZŠ Vratimov, Datyňská a dobrovolným svazkem obcí Region Slezská brána spoluorganizátorem této akce.  Díky umělohmotné dráze byla sportovní úroveň této soutěže na vysoké úrovní. Na druhou stranu zde chyběli fanoušci z řad současných i bývalých žáků a rodičů, kteří dávali závodu ten správný náboj.

Kromě pořadatelské školy- ZŠ Datyňská se jí zúčastnily ZŠ Paskov, ZŠ Sedliště, ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí, ZŠ Raškovice a ZŠ Morávka. Děti 6. - 9. ročníku závodily v pěti disciplínách: běhu na 60/100m, běhu na 800m/1500m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a štafetě 4x400m. Umístění jednotlivců bylo ohodnoceno od 7 do 1 bodů.

Závody zahájil předseda svazku obcí Region Slezská brána a zároveň starosta Paskova p. Petr Baďura, po něm krátce promluvila ředitelka ZŠ Vratimov, Datyňská Mgr. Darja Kuchařová. Hlavní rozhodčí závodů Josef Nejezchleba seznámil závodníky s organizačními podmínkami vlastního průběhu závodu.

Při neúčasti ZŠ Šenov (Město Šenov vystoupilo se svazku obcí Region Slezská brána) byla největším favoritem ZŠ Datyňská, která už po první disciplíně - sprintech, dala jasně najevo, že ji letošní vítězství nikdo nevezme. Dominovala ve všech atletických disciplínách a právem získala vítězný pohár. Na 2. místě skončila s odstupem 47b  ZŠ Raškovice (166b), možná trošku překvapivě skončila na 3. místě ZŠ Masarykovo nám. (153b) a až za ní ZŠ Paskov (150b). Podle očekávání skončily na 5. a 6. místě ZŠ Sedliště (85b) a ZŠ Morávka (41b), které neměly obsazeny všechny kategorie.

Vyhlášení výsledků uváděl hlavní rozhodčí a vedoucí organizačního týmu z TJ Slezan Josef Nejezchleba. Předávání medailí úspěšným žákům se ujali Petr Baďura a Mgr. Jana Biolková.

Během závodů byly vidět výborné atletické výkony, děti si sahaly na dno svých fyzických i psychických sil. Odměnou jim byl kromě medaile jistě i pocit, že překonaly samy sebe, což je nejen ve sportu, ale i v životě určitě důležité.

Atletických závodů se účastnilo okolo 200 žáků a tak staly již tradičním a nejpočetněji obsazeným vyvrcholením celého cyklu školních sportovních soutěží, které jsou pořádány pro základní školy v regionu Slezská brána.