15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty MSK > Projektový manažér XV a poradenství v regionu Slezská brána 2022 > Florbalový turnaj v Paskově

Florbalový turnaj v Paskově

Datum konání:
3.3.2022

Dne 3. března 2022 proběhl ve sportovní hale ZŠ Paskov florbalový turnaj pro žáky 1. stupně v Regionu Slezská brána. Tohoto turnaje se zúčastnily celkem čtyři školy z blízkého okolí, konkrétně pořadatelská škola ZŠ Paskov, dále ZŠ Řepiště, ZŠ Sedliště a ZŠ Raškovice. Tento turnaj byl určen pro všechny chlapce a dívky od třetího do pátého ročníku.

Než děti začaly bojovat o to, kdo se umístí na stupních vítězů, tak na úvod k dětem promluvila paní ředitelka ZŠ Paskov Mgr. Butkovová s panem starostou Paskova a zároveň předsedou Regionu slezská brána p. Baďurou, kteří soutěžícím popřáli hodně štěstí. Aby si děti zahrály a všichni si toto sportovní dopoledne užili naplno, utkaly se všechny školy mezi sebou vždy dvakrát. Během turnaje byla vidět v očích dětí radost z pohybu a touha po vítězství, neboť pro většinu to bylo po dlouhé době zase něco, v čem se mohli ukázat a také změřit síly s někým jiným, než se spolužáky ze školy.

Vždy někdo vyhraje a někdo prohraje, tak to funguje a fungovat bude. Po odehrání všech zápasů a sečtení bodů, bylo rozhodnuto, že vítězem tohoto turnaje bude ZŠ Sedliště, která neprohrála jediný zápas. Druhá v pořadí skončila ZŠ Raškovice a třetí místo obsadila domácí ZŠ Paskov. Na čtvrté "bramborové" pozici skončila ZŠ Řepiště.

Jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, a tady to platí do posledního písmene. V tomto turnaji nebylo hlavní vítězství, ale to, že se děti z různých škol znovu mohly vidět, zahrát si a že nedošlo k žádnému zranění. Troufáme říci za všechny, že právě toto bylo nejdůležitější a že vlastně zvítězil každý.

Jsme velmi rádi, že tento turnaj proběhl a budeme se těšit brzy na další sportovní akce, které pořádá Region Slezská brána ve spolupráci ze základními školami. Tou nejbližší by měl být turnaj v mini volejbale v Raškovicích 30. 3. 2022.