16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty MSK > Projektový manažér XV a poradenství v regionu Slezská brána 2022 > Školní závod v orientačním běhu - 1. ročník

Školní závod v orientačním běhu - 1. ročník

Datum konání:
11.5.2022

Ve středu 11. května 2022 se za letního počasí uskutečnilo první kolo závodu v orientačním běhu pro žáky škol z území dobrovolného svazku obcí Region Slezská brána (DSO RSB). Závod organizovala Jubilejní Masarykova základní škola a mateřská škola Sedliště ve spolupráci se Sportovním klubem orientačního běhu ve Frýdku-Místku a DSO RSB. Akce se zúčastnilo celkem 98 dětí ze sedmi škol. Děti soutěžily v kategoriích podle věku, rozděleni na chlapce a dívky. Závod proběhl na třech tratích 1,0km, 1,2km a 1,7km. Tratě byly přizpůsobené možnostem jednotlivých kategorií.

Zahájení akce se účastnili ředitel pořádající školy Mgr. David Hubeňák, místostarosta obce Sedliště Roman Mokroš a projektový manažer DSO RSB Miroslav Lysek. Hlavním organizátory byli paní učitelka Jana Řeháková a předseda Sportovního klubu orientačního běhu Frýdek-Místek Vlastimil Mutina, kterým asistoval tým složený z žáků 9. třídy a dalších kolegů. Ti pomáhali s celou náročnou organizací závodu. Předávání medailí na závěr se zúčastnil i předseda DSO RSB a starosta Města Paskov Petr Baďura.

Žáci, kteří se umístili na 1. až 3. místě v jednotlivých kategorií dostali na památku medaili a diplom. Zapomenuto nebylo ani na potřebné občerstvení.

Závod v orientačním běhu byl hodnocen samotnými účastníky velice kladně a děti odjížděly zpátky domů spokojené. Všem organizátorům této zdařilé akce proto patří velké poděkování.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Video ze závodu pořízené ve spolupráci DSO RSB a společnosti CRTV.

Fotodokumentace ze závodu pořízená ze strany Sportovního klubu orientačního běhu F-M.

Další sportovní soutěží pořádanou DSO RSB, a to tentokrát ve spolupráci se ZŠ Raškovice, bude 25. května 2022 branný závod pro žáky 2. stupně.