29
30
31
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty MSK > Projektový manažér XV a poradenství v regionu Slezská brána 2022 > Vánoční turnaj v minivolejbale

Vánoční turnaj v minivolejbale

Datum konání:
15.12.2022

Ve čtvrtek 15. prosince 2022 se konala další sportovní akce financována dobrovolným svazkem obcí Region Slezská brána.
Šlo již o  6. ročník vánočního turnaje v barevném minivolejbale Regionu Slezská brána pro žáky 1. stupně, jehož organizování
se tradičně ujala ZŠ a MŠ Raškovice. Místem konání se stala sportovní hala v Raškovicích.

Kromě pořádající školy se turnaje účastnila také družstva ze základních škol Paskov,
Vratimov-Datyňská, Sedliště a Dobratice. Po zahájení všechny zúčastněné přivítali předseda Regionu Slezská brána a starosta Paskova Petr Baďura, starosta Raškovic Jiří Blahuta, starostka Pražma Michaela Honešová a ředitelka pořádající školy.

Celkem se turnaje zúčastnilo 57 hráčů rozdělených do  28 týmů. Jednotlivé týmy představovaly dvojice žáků. Hrálo se v barvě žluté, oranžové a červené, jež byly rozlišeny jinými pravidly a věkem. Ve žluté barvě, ve které hrály děti z 1. a 2. tříd, hrálo celkem 6 týmů, v oranžové barvě pro 3. a 4. ročníky si zahrálo 12 týmů a v červené barvě pro 4. a 5. ročníky se utkalo 10 týmů.  Děti si zahrály v základním kole ve vylosovaných skupinách, do dalšího kola týmy postoupily do skupin podle dosažených výsledků. Po ukončení posledního kola už zbývalo jen výsledky vyhodnotit a vyhlásit vítěze.

Nejlepší hráči byli odměněni zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi. Všichni si však domů odvezli vánoční medaili za účast. Pro nejlepší školy byly připraveny poháry.

Ve žluté barvě zvítězila dvojice Marek Fajkoš a Šimon Glogar ze ZŠ Sedliště, na druhém místě skončila děvčata ze ZŠ Raškovice, Renáta Vitásková a Barbora Holinková. Této škole náleželo i třetí místo, získali ho chlapci Adam Blabla a Jan Jann,

V oranžové barvě dominovali na prvních příčkách opět žáci ZŠ Raškovice a ZŠ Sedliště. Tentokrát však zvítězili domácí, chlapci Antonín Felcman a Tobias Binder. Na dalších stupních vítězů skončila děvčata ze ZŠ Sedliště, a to Zuzana Dvořáková s Denisou Miervovou
(2. místo) a Ema Lumbertová s Eliškou Vrábelovou (3. místo).

Vítězství neušlo pořádající škole ani v červené barvě. Zlaté medaile si odnesly Tereza Hrtoňová a Tereza Jurášková. Stříbrní byli žáci z Paskova, Šimon Valkovič a Denny Kret. Bronzovou příčku opět obsadil tým domácích, děvčata Alžběta Adamová a Marie Novotná.

Detailní výsledky jsou uvedeny v samostatné příloze.

V soutěží škol proběhlo vyhodnocení podle počtu umístění na stupních vítězů v jednotlivých barevných kategoriích. Zlatý pohár pro školy proto zůstal v Raškovicích (5 stupňů vítězů), stříbrný putoval do Sedlišť (3 stupně vítězů) a bronzový si odnesla výprava z Paskova
(1 stupeň vítězů)

S organizací turnaje pomáhali vybraní žáci 9. a 8 tříd pořádající školy, kteří se starali o přípravu hřišť, dělali rozhodčí a zajišťovali občerstvení dospělým i dětem.

Vyhodnocování zápasů a další logistiku zajistil pan učitel Jan Sonnek. Hlavní organizátorkou turnaje byla paní učitelka Markéta Muroňová.

Všem patří poděkování za zdárný průběh.

Cyklus sportovních soutěží bude pokračovat ve středu 25. ledna „Mistrovstvím školek Slezské brány“. Proběhne opět ve sportovní hale ZŠ Raškovice.