Vratimov - Jakubův lesní běh Důlňákem 2023
12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty MSK > Projektový manažér XVI a poradenství v regionu Slezská brána 2023 > Turnaj o šachového krále a královnu regionu Slezská brána 2023

Turnaj o šachového krále a královnu regionu Slezská brána 2023

Datum konání:
21.3.2023

Po dvouleté přestávce, kdy se naposled konal šachový turnaj žáků 1. a 2. stupně v regionu Slezská brána v Žabni v roce 2020, se k její organizace v letošním roce nově přihlásila Základní škola v Řepištích. Z jejího pohledu šlo o 1. ročník, z pohledu dobrovolného svazku obcí Region Slezská brána (DSO RSB) však byla soutěž v šachu podpořena již posedmé. Stejně jako v minulosti se do jejího organizování jako hlavní rozhodčí turnaje zapojil pan Antonín Surma ze Střediska volného času Klíč z Frýdku-Místku.

Samotný turnaj proběhl v úterý 21. března 2023 v sále Společenského domu u Máně v Řepištích a spolu s p. Surmou jej zahájil také místopředseda DSO RSB a starosta obce Řepiště p. Rostislav Kožušník a ředitelka místní školy p. Martina Bastová.

Do šachového klání se zapojilo celkem 9 škol, které vyslaly 76 šachistů a šachistek. Soutěžící byli rozdělení do tří kategorii. Na chlapce 1. stupně, chlapce 2. stupně a děvčata. Soutěž probíhala v každé kategorii v šesti kolech (partiích). Šachová partie trvala 2 x10 minut. Nejpočetnější kategorie chlapců 1. stupně (47 účastníků) byla vyhlášená netradičně tak, že první tří místa byla „zdvojena“. V této kategorie na 1. místě skončili Vít Buček a Oliver Srba – oba ze ZŠ Vratimov – Datyňská, na 2. místě Jiří Vít ze ZŠ Vratimov – Masarykovo náměstí a Tomáš Cvilink ze ZŠ Václavovice a na 3. místě Kryštof Mynář ze ZŠ Václavovice a Martin Hanzel ze ZŠ Sedliště. Mezi chlapci 2. stupně (12 účastníků) zvítězil Jakub Klanica ze ZŠ Raškovice před Samuelem Bednářem ze ZŠ Vratimov – Datyňská a Robinem Beerem ze ZŠ Vratimov – Masarykovo náměstí. Mezi děvčaty (17 účastnic) pak byla nejúspěšnější Adéla Kuncová ze ZŠ Václavovice, na druhém místě skončila Eliška Babjaková ze ZŠ Řepiště a třetí příčku obsadila Radka Veselková ze ZŠ Sviadnov. Všichni, kteří byli klasifikování na prvním, druhém a třetím místě obdrželi medaili a diplom. První v pořadí navíc pohár pro vítěze.

Z reakci organizátorů i soutěžících bylo zřejmé, že obnovení šachového turnaje se zdařilo a na novém místě bude možno počítat s jeho tradicí i v budoucích letech.