18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty MSK > Projektový manažér XVII a poradenství v regionu Slezská brána 2024 > Turnaj ve florbalu regionu Slezská brána 2024

Turnaj ve florbalu regionu Slezská brána 2024

Datum konání:
29.2.2024

Dne 29. února 2024 se ve sportovní hale Základní školy Paskov konal tradiční florbalový turnaj pro žáky 1. stupně v Regionu Slezská brána. Šlo již o jeho 8. ročník. Turnaje se zúčastnilo celkem šest škol z blízkého okolí, konkrétně místní ZŠ Paskov, dále ZŠ Sedliště, ZŠ Raškovice, obě Vratimovské základní školy a ZŠ Václavovice s týmy složenými z žáků, chlapců a dívek, od třetího do pátého ročníku.

Cílem bylo vytvořit podmínky pro akci, při které by si děti mohly nejen zahrát ale také si toto sportovní dopoledne užít naplno. Proto byl systém turnaje nastaven tak, aby všechny školy změřily své síly navzájem. Vlastní průběh pak potvrdil, že turnaj tento cíl naplnil a přinesl řadu zajímavých a napínavých zápasů.

Každý, kdo se přišel na florbalová klání podívat, musel vidět v očích dětí radost z pohybu, touhu po vítězství a spoustu emocí, které k těmto turnajům neodmyslitelně patří. Všechny děti jednotlivých škol se mohly ukázat, a také změřit své síly s někým jiným než se svými spolužáky, se kterými se utkávají ve škole. Tady to prostě bylo víc, o reprezentaci školy a obce a také o hrdosti na ně.

Po odehrání všech zápasů a sečtení bodů proběhlo vyhlášení výsledků. Vítězem se stala ZŠ Václavovice, která neprohrála jediný zápas. Druhá v pořadí skončila ZŠ Vratimov - Masarykovo náměstí a třetí místo obsadila ZŠ Raškovice. Na dalších pozicích se pak umístila pořadatelská ZŠ Paskov, ZŠ Sedliště a ZŠ Vratimov - Datyňská.

Na to, že se jednalo o žáky prvního stupně základní škol, byla úroveň velmi vysoká a pro všechny to byla určitě cenná zkušenost. Jsme velmi rádi, že se děti z různých škol znovu mohly vidět, zahrát si spolu a nikomu se nic vážného nestalo.

Poděkování patří všem, kteří se tohoto turnaje zúčastnili a vytvořili tak další nezapomenutelné okamžiky. To platí především pro pořádající základní školu v Paskově a pro přítomné zástupce Regionu Slezská brána, který organizačně i finančně tuto akci podpořil.